Tynk maszynowy to mechaniczny, natryskowy sposób tynkowania wszelkiego rodzaju powierzchni. To nowoczesne i coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie ze względu na oszczędność czasu oraz pieniędzy, co ma ogromne znaczenie w przypadku dużych powierzchni.

Tynki maszynowe i ręczne różnią się pomiędzy sobą sposobem nakładania materiału na ścianę. Tynki ręczne wykonuje się z użyciem podstawowych narzędzi takich jak łaty, pace, kielnie. Potrzebny będzie też odpowiedni sprzęt jak betoniarka lub wiertarka z mieszadłem.

Najczęściej tynki mają grubość 10-15 mm. Najwygodniej jest nanosić je agregatem tynkarskim. Producenci oferują kilka odmian takich tynków, które różnią się możliwą do uzyskania twardością powierzchni oraz sposobem wykończenia (zacierane, filcowane, strukturyzowane lub zaciągane). Czas ich wiązania z reguły przekracza 3 godziny, co ułatwia organizację prowadzonych robót.

Wykwalifikowana ekipa posiadająca dobry sprzęt możne wytynkować nawet do 100 metrów kwadratowych na dzień!

 

Nowością oraz alternatywą dla tynków cementowych  stał się TYNK DIAMANT, równie twardy jak tynki cem-wap ,który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.

Właściwości tynku Diamant:

  • wysoka twardość powierzchni
  • odpornośc na zadrapania
  • jednowarstwowy
  • idealny do każdego rodzaju pomieszczenia, również tych narażonych na dużą wilgotność jak np. łazienka
  • nadaje się do innowacyjnych systemów grzewczych jak np. ogrzewanie ścienne